Masaż Kobido, czyli japoński lifting twarzy, to rytuał mający na celu rozluźnienie mięśni głębokich twarzy i ujędrnienie skóry. Jest to bardzo intensywny zabieg wykonywany techniką manualną, który przyczynia się do znacznej poprawy wyglądu oraz kondycji skóry. Ze względu na działanie na głębokich warstwach skóry składniki aktywne zastosowane w jego trakcie mogą zadziałać intensywniej, doskonale odżywiając skórę. Na czym polega i dlaczego warto wykonywać masaż Kobido?
Spis treści
Na czym polega masaż Kobido?
Masaż Kobido, zwany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest rytuałem wywodzącym się z medycyny chińskiej. Jest to manualny zabieg, którego celem jest odprężenie spiętych mięśni głębokich twarzy, dzięki czemu uzyskuje się efekt liftingu. Masaż twarzy relaksuje, uwalnia toksyny ze skóry, stymuluje pracę mięśni i nerwów twarzy, wygładza zmarszczki, pobudza mikrokrążenie. Zapewnia głęboką stymulację tkanek oraz intensywny drenaż limfatyczny. Z kolei zastosowane podczas rytuału kosmetyki, dzięki odpowiedniemu uciskaniu skóry i mięśni, znacznie lepiej się wchłaniają, a składniki aktywne w nich zawarte mogą zadziałać znacznie mocniej.
Masaż składa się z kilku elementów. Jest to rytuał złożony z szybkich i intensywnych ruchów przeplatających się z delikatnymi, powolnymi gestami. Jest to bardzo zaawansowana technika manualna, która wymaga od masażysty dużej wprawy i wieloletniej nauki odpowiednich ruchów.
Jak wygląda sesja masażu Kobido?
Masaż Kobido składa się z kilku etapów. W jej zakres wchodzą:
- Masaż tkanek głębokich – część wykonywana bez użycia olejku, delikatnymi ruchami, które mają zrelaksować i odprężyć spięte mięśnie, a tym samym spowodować wygładzenie zmarszczek,
- Głęboki relaks – ten etap wprowadza w stan głębokiego relaksu, znacząco zmniejsza napięcie i redukuje stres, poprawia krążenie krwi, co wpływa na poprawę kolorytu skóry,
- Drenaż limfatyczny – poprawia przepływ limfy, redukuje obrzęki i opuchliznę,
- Techniki liftingujące – intensywna faza masażu Kobido, która ma na celu poprawić owal twarzy,
- Akupresura – stymulacja poszczególnych punktów na twarzy wpływających na pracę danego mięśnia.
Rytuał Kobido może być zastosowany zarówno na skórę twarzy, jak i na szyję oraz dekolt.
Japoński masaż twarzy Kobido – efekty
Pierwsze efekty masażu Kobido można zaobserwować bardzo szybko, bo już po pierwszym zabiegu. Mięśnie twarzy stają się widocznie rozluźnione, znika napięcie, skóra odzyskuje zdrowy koloryt i naturalny blask. Jest wyraźnie gładsza, sprężysta, napięta i jędrna. Jednak efekty te szybko mijają, a w celu uzyskania trwalszego efektu i utrzymania pozytywnych skutków zabiegu należy go regularnie powtarzać.
Jakie rezultaty można uzyskać dzięki regularnym masażom Kobido?
- poprawa wyglądu skóry,
- zrelaksowanie i zmniejszenie napięcia mięśni twarzy,
- redukcja zmarszczek mimicznych oraz bruzd-nosowo wargowych,
- poprawa owalu twarzy – naturalny lifting,
- uwydatnienie konturu twarzy, podniesienie policzków i opadających powiek,
- poprawa krążenia krwi i przepływu limfy,
- zmniejszenie obrzęków i opuchlizny,
- poprawa kolorytu skóry,
- ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
- dogłębne i intensywne odżywienie skóry,
- pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
- przyspieszenie procesu regeneracji komórkowej,
- zmniejszenie napięcia szyi i karku,
- zrelaksowanie ciała i umysłu, zmniejszenie stresu,
- zmniejszenie nieprzyjemnych efektów bruksizmu,
- złagodzenie bólów głowy,
- mniejsza sztywność mięśni twarzy,
- poprawa wzroku.
Regularnie wykonywany masaż Kobido powoduje nie tylko zauważalne zmiany w wyglądzie skóry, która staje się bardziej wypoczęta i wygląda młodziej, a rysy twarzy i koloryt skóry wyraźnie się poprawiają, lecz również wprowadza w stan głębokiej relaksacji. Jest to sposób na uwolnienie ciała i umysłu od niepotrzebnych stresów. Rytuał Kobido działa także korzystnie na całe ciało niwelując bóle głowy czy niepożądane skutki bruksizmu.
Masaż Kobido – dla kogo?
Japoński lifting twarzy to rytuał, z którego skorzystać może niemal każdy. Przede wszystkim polecany jest w przypadku wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry, która z wiekiem zaczyna tracić jędrność i gęstość, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a owal twarzy wyraźnie się rozmywa. Wskazaniem do zabiegu jest także wystąpienie napięć mięśniowych w obrębie głowy, szyi oraz karku. Z zabiegu skorzystają również osoby, które cierpią na nawracające, uciążliwe bóle głowy, migreny czy zmęczenie oczu. Jest to także bardzo dobry zabieg na eliminację stresu.
Przeciwskazania do masażu twarzy Kobido
Choć masaż Kobido posiada korzystny wpływ na skórę, to nie w każdym przypadku można go zastosować. Oto przeciwwskazania do zabiegu:
- stany zapalne skóry, rany i otarcia na skórze,
- ropne zmiany skórne, aktywny trądzik,
- cera naczyniowa,
- przed i po ekstrakcji zęba,
- nieleczone nadciśnienie tętnicze,
- zastosowanie botoksu – około 2 tygodnie po zabiegu,
- nici liftingujące – do pół roku po zabiegu.
Masaż twarzy Kobido – jak często go wykonywać?
Zauważalne efekty masażu Kobido po pierwszym zabiegu dość szybki znikają, dlatego do ich utrzymania niezbędna jest regularność. Masaż Kobido powinno się powtarzać 1-2 razy w tygodniu, w serii 10-12 zabiegów. Po takiej serii uzyskany efekt zostaje utrzymany, w związku z czym można zmniejszyć częstotliwość zabiegów utrwalających osiągnięte rezultaty.