Domowy suchy szampon do włosów – jak zrobić suchy szampon?

Domowy suchy szampon do włosów – jak zrobić suchy szampon?

Suchy szampon to produkt ratujący fryzurę w niejednej awaryjnej sytuacji. Pozwala szybko odświeżyć włosy i nadać im objętości w momencie, gdy nie mamy możliwości ich umycia szamponem. Jednak co zrobić, gdy gotowego produktu zabrakło na naszej łazienkowej półce? Możesz samodzielnie przygotować szybki, domowy suchy szampon do włosów!

Suchy szampon do włosów – możesz go wykonać samodzielnie!

Suche szampony to produkty, które ratują fryzurę w wielu sytuacjach. Gdy nie mamy czasu na umycie głowy, aplikacja produktu u nasady włosów jest istnym wybawieniem. Suchy szampon pochłania nadmiar sebum, odświeża włosy, dodaje im objętości i sprawia, że wyglądają naprawdę dobrze. Dowiedz się więcej z artykułu: Jak działa suchy szampon i jak go stosować?

Suchych szamponów można szukać na sklepowych półkach. Producenci wymyślają różne wersje swoich produktów dopasowane do różnych potrzeb i kolorów włosów. Jeśli jednak nie chcesz eksperymentować, przepłacać lub po prostu lubisz naturalne produkty, bądź w Twojej łazience zabrakło gotowego suchego szamponu, możesz wykonać go samodzielnie w zaledwie kilka minut!

Domowy suchy szampon – zalety

Aplikacja suchego szamponu sprawia, że włosy wyglądają świeżo i są odbite u nasady. Należy jednak pamiętać, że z suchym szamponem nie należy przesadzać! Nie zastąpi on bowiem tradycyjnego mycia włosów.

W sklepach można zakupić gotowe produkty lub wykonać suchy szampon w domu. Jakie zalety ma drugie rozwiązanie?

  • Łatwość wykonania – wykonanie suchego szamponu jest proste i szybkie. Zajmuje dosłownie kilka minut, a do jego przygotowania przydadzą się składniki, które niemal każdy posiada w kuchni oraz łazience.
  • Naturalny skład – domowy suchy szampon posiada dobry, sprawdzony, naturalny skład. W wielu produktach dostępnych w drogeriach znajdują się substancje takie jak sztuczne barwinki, konserwanty czy alkohol, które mogą podrażniać skórę głowy oraz powodować uczulenie. Domowy produkt będzie całkowicie bezpieczny!
  • Niska cena – naturalny suchy szampon wykonany domowymi metodami jest bardzo tani. Do jego przygotowania wystarczy kilka składników, które są powszechnie dostępne i niedrogie.

Składniki potrzebne do wykonania domowego suchego szamponu

Do przygotowania domowego szamponu do włosów niezbędne są:

  • Baza absorbująca sebum, czyli skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana, mąka ryżowa czy skrobia z manioku,
  • Dodatki dopasowane do koloru włosów: do włosów ciemnych warto zastosować naturalne kakao, które nie pozostawi białego osadu na włosach, zaś do włosów jasnych – sodę oczyszczoną (powinny na nią jednak uważać posiadaczki włosów suchych i zniszczonych, ponieważ może ona skutkować pogłębieniem się tego typu problemów),
  • Olejki eteryczne – zapewnią ładny zapach szamponu.

Jak zrobić domowy suchy szampon?

W celu wykonania domowego szamponu potrzebne są następujące składniki:

  • 1/3 szklanki bazy absorbującej sebum (np. skrobi kukurydzianej, skrobi lub mąki ziemniaczanej, mąki ryżowej),
  • 2 łyżki naturalnego, czystego kakao w proszku (suchy szampon do włosów ciemnych) lub 2 łyżki sody oczyszczonej (suchy szampon do włosów jasnych),
  • 2 krople ulubionego olejku eterycznego.

Wszystkie składniki suche należy wymieszać w małej miseczce, a następnie dodać olejek i ponownie wymieszać całość. Jak nakładać domowy suchy szampon? Należy go aplikować na rozczesane włosy u ich nasady, palcami bądź dużym pędzlem do makijażu. Po kilku minutach nadmiar domowego suchego szamponu należy wyczesać za pomocą szczotki bądź delikatnego wytarcia włosów ręcznikiem.

18 listopada 2022