Dużo napisano już o tym, aby czas wolny, który aktualnie ze względu na światową sytuację związaną z pandemią spędzamy w domu, wykorzystać w pożyteczny i przyjemny sposób. Mamy dla Was małą podpowiedź, jak zadbać o skórę właśnie w czasie spędzonym w domu, gdy nie musimy, a właściwie nawet nie możemy z niego wychodzić. Dzielimy się z Wami naszymi poradami, które mam nadzieję posłużą dobrze nie tylko Waszej skórze, jak i Waszemu zdrowiu.
Spis treści
Postaw na oczyszczanie
Spędzanie czasu w domu sprawia, że odpuszczamy wykonywanie makijażu – taki detoks od kosmetyków na pewno jest potrzebny każdej cerze – nie zapychamy jej i dajemy jej oddychać. Pamiętać jednak należy, że nasza skóra, niezależnie od tego, czy nakładamy makijaż czy nie, po całym dniu potrzebuje oczyszczenia i tonizacji, aby usunąć z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i przywrócić jej prawidłowe pH. Warto więc codziennie wieczorem oczyścić skórę pianką lub żelem, a następnie przetrzeć za pomocą toniku lub hydrolatu, aby skóra odzyskała równowagę. Te dwie czynności powinny aktualnie stanowić podstawę naturalnej pielęgnacji skóry twarzy.
Domowe SPA
Co jeszcze możemy zrobić dla skóry twarzy, skoro i tak spędzamy czas w domu? Być może zabrzmi to nieco górnolotnie, ale domowe SPA jest naszym zdaniem bardzo fajnym pomysłem! Zapewne większość z nas obecna sytuacja nieco wyprowadziła z równowagi, przysparzając dużo stresu, dlatego taki relaks, chwila dla nas, są bardzo potrzebne!
Peeling: Zainwestuj w dobry, naturalny peeling do twarzy. Każdej skórze przydaje się lekkie złuszczanie skóry – w ten sposób pozbywamy się martwego naskórka, odżywiamy i wygładzamy skórę, a wiadomo jak to jest w pędzącym świecie – nieustannie brakuje na to czasu. Peeling przygotuje również skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Wybierz swój ulubiony peeling, czy to mechaniczny czy enzymatyczny, i spraw swojej skórze odrobinę przyjemności.
Naturalne Oczyszczenie – peeling do twarzy
Multifunkcyjny peeling enzymatyczno – mechaniczny do twarzy
Delikatny peeling enzymatyczny do twarzy
Maseczka: Naturalna maseczka do twarzy z dobrym składem to również doskonały pomysł na pielęgnację skóry – gdy mamy trochę więcej czasu można poświęcić 15 minut na nałożenie produktu, który dogłębnie nawilży, odżywi i zregeneruje skórę, sprawiając, że stanie się ona przyjemnie gładka i odzyska zdrowy wygląd.
Krem – maseczka Algi Morskie
Nawilżająca maska do twarzy z czerwoną glinką – saszetka
Maseczka do twarzy z czerwoną glinką Żurawina i Dzika Róża
Serum: Bardzo fajnym uzupełnieniem domowych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz jest zastosowanie naturalnego serum, które stanowi prawdziwą bombę składników aktywnych. Listę polecanych produktów znajdziecie tutaj:
Ujędrniające serum do twarzy Pomarańcza
Serum dla Koneserów
Serum olejowe do twarzy Dzika Figa
Serum do twarzy „Równowaga w płynie”
Relaksująca kąpiel
Sposobem na ukojenie nerwów i zrelaksowanie jest także odprężająca kąpiel (w jej trakcie możesz np. mieć nałożoną maseczkę na twarz, aby połączyć dwa w jednym). Do kąpieli warto dodać produkty, które koją zmysły i pielęgnują ciało, takie jak sole czy kule do kąpieli. Poniżej przygotowałyśmy propozycje takich produktów:
Kwiatowa sól do kąpieli z płatkami róż
Sól morska z kozim mlekiem
Czysta sól do kąpieli z Morza Martwego
Kąpiel to także doskonały czas na wykonanie peelingu ciała:
Peeling cukrowo-solny do ciała Letni Monsun
Peeling Tłuścioch – olej macadamia, olejek pomarańczowy i ylang ylang
Nawilżająco-wygładzający peeling do ciała
Zadbaj o dłonie
Wzmożony czas infekcji wiąże się również z nieustannym myciem i dezynfekcją rąk, które znacznie osłabiają barierę hydro-lipidową naskórka powodując szorstkość, pieczenie, przesuszenie i pękanie skóry dłoni. Warto zatem zadbać o to, aby zapewnić skórze odpowiednią porcję nawilżenia i ją zregenerować. W tym celu najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie intensywnie nawilżających, odżywczych naturalnych kremów do rąk, również w formie maseczek nakładanych na dłonie na noc, gdyż nocą w skórze zachodzą najbardziej intensywne procesy odbudowy. W tym celu można do kremu do rąk dodać trochę olejku np. z pestek winogron (który doskonale wpływa na skórę dłoni – więcej o tym można przeczytać w tym artykule – Olej z pestek winogron – właściwości i zastosowanie w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów
Naturalny krem regenerujący do rąk – Imbir i Drzewo Sandałowe
Krem do rąk Róża z 25% masła shea
Naturalny krem do rąk
Lekki regenerujący krem do rąk
Poczytaj o naturalnej pielęgnacji
Do tej pory mówiłaś, że nie masz czasu na naturalną pielęgnację? W tej chwili może się to zmienić! Nawet jeśli pracujesz z domu, a Twoi domownicy (zazwyczaj dzieci ☺) wymagają od Ciebie dużej uwagi, to wieczorem czy w weekendy najprawdopodobniej nie spieszysz się nigdzie. Warto wtedy poczytać o tym, czego jeszcze nie wiemy o naturalnej pielęgnacji np. co to są hydrolaty i jak je stosować czy o tym, jak czytać składy INCI produktów i czego powinniśmy unikać. Może okazać się, że ta wiedza, zdobyta podczas trudnego dla społeczeństwa czasu, zostanie z nami na zawsze.
Dobry czas, by pomyśleć o swojej pielęgnacji
Na co dzień żyjesz w szybkim tempie, kosmetyki dobierasz zupełnie przypadkowo, bo nigdy nie ma czasu, aby zastanowić się nad świadomym wyborem. Być może ten moment zatrzymania, w jakim się teraz znajdujemy jest po to, aby zacząć żyć bardziej świadomie, podejmować decyzje dobre dla naszego zdrowia i naszej planety. W tym celu warto zainteresować się składnikami, jakie znajdują się w kosmetykach czy środkach czystości i wybrać te, które służą naszemu zdrowiu i które są bezpieczne dla środowiska. Warto również zainteresować się ideą zero waste i robić zakupy w takich drogeriach, którym ten nurt jest bliski.
Nasz sklep nadal działa, choć pracujemy zdalnie, zatem jeśli masz chęć na zakup kosmetyków dobrej jakości – zapraszamy! Chętnie też odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, jak dobrać pielęgnację do potrzeb Twojej skóry. Znajdziesz u nas zarówno kosmetyki naturalne doskonałej jakości, jak i naturalne, pozbawione chemii środki czystości. Każdą paczkę pakujemy także w duchu zero waste, omijając zbędny plastik.