Dążąc do wymodelowania sylwetki, zmniejszenia celllulitu czy poprawy jędrności skóry poszukujemy różnych rozwiązań. Skutecznym zabiegiem przeprowadzanym w gabinetach kosmetycznych umożliwiającym osiągnięcie wymienionych celów jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Sprawdź, jakie są efekty, na czym polega oraz poznaj przeciwwskazania do wykonania zabiegu endermologii.
Spis treści
Endermologia – co to jest?
Endermologia to zabieg, w czasie którego wykonywany jest mechaniczny masaż ciała bądź twarzy przy pomocy głowicy wytwarzającej podciśnienie. Działa ono na podskórną tkankę łączną skóry, czego konsekwencją jest pobudzenie syntezy kolagenu odpowiedzialnego za przywrócenie lub utrzymanie jędrności skóry, a także syntezy elastyny zapewniającej skórze sprężystość oraz kwasu hialuronowego, który stanowi naturalne źródło nawilżenia skóry. Podciśnienie przyspiesza również metabolizm komórek tłuszczowych, dlatego idealnie sprawdza się jako dodatkowe wsparcie w modelowaniu sylwetki i walki z cellulitem.
Dzięki serii zabiegów endermologii można osiągnąć spektakularne efekty w postaci poprawy jędrności skóry, wyszczuplenia sylwetki czy redukcji cellulitu. Jest to także zabieg polecany w celu rozluźnienia napiętych mięśni po intensywnym treningu.
Jak przebiega zabieg endermologii?
Endermologia to zabieg, który redukuje tkankę tłuszczową oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czego efektem jest wyszczuplenie sylwetki, redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry. Zabieg wykonywany być może na różne części ciała, w tym również na twarz. Zazwyczaj stosowany jest on jednak na ciało w celu wymodelowania jego kształtu. W jaki sposób przebiega endermologia ciała?
Na pierwszej wizycie specjalista ustala liczbę zabiegów endermologii niezbędnych do uzyskania zakładanych efektów, a także wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Do samego zabiegu należy przygotować się poprzez włożenie specjalnego, obcisłego kombinezony, który stanowi barierę pomiędzy głowicą a skórą, a także umożliwia wykonywanie płynnych ruchów podczas zabiegu. Endermologia jest zabiegiem relaksującym i bezbolesnym, polegającym na zasysaniu przez głowicę fałd skórnych i ich rolowaniu od zewnątrz do wewnątrz. W ten sposób możliwe jest oddziaływania na głębokie partie tkanki łącznej. Czas trwania zabiegu to zazwyczaj około kilkudziesięciu minut.
Endermologia – efekty zabiegu
Masaż podciśnieniowy, czyli endermologia, pomaga w uzyskaniu następujących efektów:
- znaczna redukcja cellulitu niezależnie od stopnia zaawansowania,
- poprawa jędrności skóry, przywrócenie sprężystości,
- wyszczuplenie sylwetki i redukcja tkanki tłuszczowej,
- rozluźnienie napiętych mięśni, szczególnie po intensywnym treningu fizycznym.
Najlepsze efekty endermologii osiągnąć można po wykonaniu serii zabiegów. O ich ilości zdecydować powinien specjalista. Warto trzymać się zaleceń i konsekwentnie realizować zabiegi, gdyż zapewni to najlepsze wyniki.
Endermologia – wskazania do zabiegu
Na zabieg endermologii zdecydować się powinny przede wszystkim osoby, które chcą:
- wymodelować sylwetkę, zredukować tkankę tłuszczową w wybranych partiach ciała,
- ujędrnić skórę w określonych częściach ciała, w tym również skórę twarzy,
- wyraźnie zmniejszyć cellulit,
- zmniejszyć zastoje limfatyczne i powstające w ich wyniku obrzęki,
- poprawić kondycję skóry, dotlenić ją,
- zredukować napięcie w mięśniach.
Wskazaniem do wykonania masażu podciśnieniowego twarzy powinny być czynniki takie jak utrata jędrności skóry, problemu z jej wiotkością, widoczne zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie, występowanie obrzęków pod oczami czy drugiego podbródka.
Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu endermologii
Innowacyjna, bezbolesna i skuteczna metoda, jaką jest endermologia nie jest jednak zabiegiem polecanym wszystkim. Istnieją przeciwwskazania do wykonywania masażu podciśnieniowego, do których zaliczane są:
- stany zapalne, uszkodzenia i rany naskórka,
- nowotwory,
- opryszczka, trądzik, infekcje skórne,
- zapalenie żył,
- tłuszczaki na ciele w dużej ilości,
- występowanie i skłonność do powstawania żylaków,
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
- przyjmowania antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).
Endermologia nie jest również rekomendowana w ciąży i podczas karmienia piersią.