Żeń-szeń na potencję – jak rozwiązać problemy w sypialni?

Żeń-szeń na potencję – jak rozwiązać problemy w sypialni?

Satysfakcjonujące życie erotyczne to jeden z czynników wpływających na nasze poczucie szczęścia. Zdrowie seksualne opiera się na mechanizmach biologicznych, emocjach oraz więziach społecznych. Czasem jeden z tych aspektów szwankuje, co powoduje frustrację i prowadzi do kompleksów. Na szczęście problemy z potencją można skutecznie leczyć – na przykład przy pomocy preparatów z żeń-szeniem.

Czym jest żeń-szeń?

Korzeń żeń-szenia był wykorzystywany w medycynie naturalnej już kilkaset lat temu. Jako pierwsi sięgnęli po niego Azjaci, którzy odkryli powiązania pomiędzy tą rośliną a zmianami libido. W korzeniu wspomnianej byliny znajduje się około 200 substancji aktywnych, które wspierają organizm na wielu płaszczyznach. Przyjmowanie suplementów zawierających żeń-szeń przyczynia się do lepszego funkcjonowania:

  • układu odpornościowego,
  • mózgu,
  • układu krwionośnego.

Korzeń tej byliny jest wykorzystywany w leczeniu problemów natury seksualnej, które dotykają mężczyzn w różnym wieku. Prozdrowotne działanie rośliny od wielu lat jest doceniane przez panów na całym świecie. Aktualnie największą popularnością cieszą się suplementy diety z żeń-szeniem, które można znaleźć na stronie Mybionic.pl.

W jaki sposób korzeń żeń-szenia wpływa na funkcje seksualne?

Dlaczego korzeń żeń-szenia jest wykorzystywany do poprawy funkcji seksualnych? Roślina zawiera saponiny triterpenowe. Są to ginsenozydy, czyli cukry, które powodują zwiększone uwalnianie tlenku azotu. Ten związek chemiczny wspomaga rozkurczanie się naczyń krwionośnych i poprawia krążenie, dzięki czemu eliminuje zaburzenia erekcji. Żeń-szeń może także wpływać na potęgowanie odczuć seksualnych. Korzeń popularnej byliny podkręca libido, ponieważ zawarte w nim saponiny podnoszą poziom testosteronu oraz zwiększają ilość i ruchliwość plemników.

Czy żeń-szeń może rozwiązać problemy z potencją?

Wielu mężczyzn jest przekonanych, że tuż po zażyciu suplementów diety z żeń-szeniem poprawi się jakość ich życia seksualnego. Okazuje się, że pierwsze efekty kuracji nie pojawią się od razu – zazwyczaj jego pozytywne działanie zaczyna być widoczne mniej więcej po dwóch miesiącach regularnej suplementacji. Dzienne dawki tego specyfiku powinny wynosić około 0,5-2 mg. Chociaż żeń-szeń skutecznie zwalcza problemy z potencją, to nie wszyscy mężczyźni mogą go przyjmować. Nie jest on zalecany osobom cierpiącym na hipoglikemię, nadciśnienie tętnicze lub zaburzenia krzepliwości krwi. Żeń-szeń rzadko wywołuje skutki uboczne, jednak ostrożni pacjenci zaczynają terapię od niskich porcji tej rośliny – jeśli nie zaobserwują u siebie żadnych działań niepożądanych, powoli zwiększają dawkę suplementu.

Suplementy diety na potencję

Szukasz dobrego suplementu diety z żeń-szeniem, który rozwiąże Twoje problemy z potencją? Pamiętaj, by wybierać specyfiki o wysokiej zawartości ginsenozydów – najlepiej, jeśli ich stężenie wynosi 7%. Zapotrzebowanie na korzeń żeń-szenia jest tak wysokie, że zaczęto go powszechnie uprawiać – z tego powodu powstały różne odmiany rośliny. Mężczyźni mający problemy ze spadkiem libido powinni wybierać suplementy zawierające żeń-szeń koreański, który można rozpoznać po charakterystycznym, czerwonym zabarwieniu. Substancje zawarte w tej odmianie byliny skutecznie przyczyniają się do poprawy jakości życia seksualnego.

04 grudnia 2023