Poznaj niezbędne akcesoria do pielęgnacji włosów

Poznaj niezbędne akcesoria do pielęgnacji włosów

Aby dbanie o włosy było przyjemniejsze i łatwiejsze, warto nabyć naturalne akcesoria do włosów, które ułatwią ich pielęgnację. Produkty takie jak szczotki, grzebienie, gumki, scrunchies, opaski czy turbany do włosów, które są zrobione z naturalnych tworzyw, są nie tylko ekologiczne, lecz również korzystnie wpływają na stan włosów i nie powodują ich szarpania oraz niszczenia. Poznaj naturalne akcesoria do włosów, które sprawią, że ich pielęgnacja będzie wygodna, przyjemna i skuteczna!

Szczotki i grzebienie do włosów

Jeśli zależy nam na prawidłowej pielęgnacji włosów, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jakich akcesoriów do nich używamy. Niezwykle istotne jest, aby nie przyczyniały się one do niszczenia włosów i pozostawiały je w dobrej kondycji.

Pierwszym produktem, któremu najeży się przyjrzeć, są szczotki i grzebienie. Do rozczesywania warto stosować szczotki do włosów z naturalnego włosia, które skutecznie rozczesują nawet splątane i niesforne włosy, zbierają te, które wypadły i pomagają rozprowadzić sebum na całej ich długości. Dobra szczotka do włosów z naturalnego włosia delikatnie masuje skórę głowy, stymulując mikrokrążenie, dzięki czemu dotlenia cebulki włosów, pobudzając ich porost. Jeśli zatem zapuszczasz włosy – w Twojej łazience nie może zabraknąć produktu, jakim jest naturalna szczotka do włosów.

Wiele szczotek z naturalnego włosia posiada naturalną, drewnianą rączkę, która nie przyczynia się do elektryzowania włosów. Szczotki wykonane z naturalnych tworzyw to również produkty bardzo ekologiczne, przyjazne środowisku naturalnemu.

Zamiast szczotki możesz również wybrać drewniany grzebień. Drewniane grzebienie pomagają rozczesać włosy, nie elektryzując ich, nie uszkadzając i nie wyrywając. Są niezastąpioną pomocą w stylizacji włosów, a także w ich pielęgnacji – ułatwiają np. rozprowadzenie odżywki.

Rodzaje szczotek do włosów

Naturalna szczotka pozwala o dbać o włosy w wygodny sposób. Jakie są dostępne na rynku rodzaje naturalnych szczotek do włosów?

Najbardziej polecanym rozwiązaniem jest szczotka z włosia dzika jest twarda i niezwykle wytrzymała. Warto wiedzieć, że struktura włosa dzika jest podobna do budowy ludzkiego włosa i tak samo jak ona zbudowana jest z keratyny. Szczotka do włosów z włosia dzika to produkt doskonały do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, w tym także włosów cienkich, rzadkich czy bardzo gęstych. Skutecznie rozczesuje włosy, nie powodując przy tym ich plątania.

Jeśli nie przekonują Ciebie szczotki z naturalnym włosiem, możesz wybrać również wykonaną z łatwo kompostowanego materiału biodegradowalnego np. szczotkę do włosów Eco Hairbrush Anwen. Ta okrągła, płaska szczotka będzie świetna zarówno do rozczesania włosów, jak i ich modelowania.

Opaski, gumki i scrunchie

Kolejna kategoria produktów to opaski, gumki i scrunchies, które nie tylko nadają modnego wyglądu fryzurze, lecz również dbają o to, aby włosy nie były szarpane i uszkadzane. Zwykłe opaski i gumki mogą ciągnąć, wyrywać i szarpać włosy, niepotrzebnie niszcząc ich strukturę. Wykonane z najlepszej jakości materiałów, w tym przede wszystkim z naturalnego jedwabiu, opaski, gumki i scrunchie nie ugniatają włosów, a do tego świetnie sprawdzą się do ich modnej stylizacji!

Turbany do włosów

W trosce o odpowiednie odżywienie i nawilżenie włosów często używanym produktem są maski do włosów. Zazwyczaj muszą być one na włosach przez dłuższy czas np. 30 minut, a na włosy powinien być założony ręcznik. W celu uniknięcia problemów ze spadającym z głowy ręcznikiem, możesz założyć turban na włosy np. marki Anwen, dzięki któremu trzymanie maski na włosach nie będzie już problemem. Dodatkowo, założenie turbanu sprawi, że składniki aktywne w niej zawarte wnikną głębiej w strukturę włosa.

Akcesoria do pielęgnacji włosów – gdzie kupić?

Poszukując naturalnych akcesoriów do pielęgnacji włosów szczotki do włosów z naturalnych tworzyw, grzebieni drewnianych, turbanów i czepków do włosów z wysokiej jakości materiałów, a także produktów do upinania włosów (jedwabne gumki, frotki, schrunchie czy opaski do włosów) skorzystaj z oferty sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Dobre, naturalne akcesoria do pielęgnacji włosów znajdziesz także w drogeriach, jednak zawsze upewniaj się, z jakich materiałów zostały wykonane. Niejeden producent próbuje bowiem nabrać konsumentów, pisząc na opakowaniu “eko”, podczas gdy produkt niewiele ma wspólnego z naturalnych pochodzeniem.

19 września 2022