Jak używać wcierki do włosów?

Jak używać wcierki do włosów?

Marzysz o gęstych, długich, mocnych włosach? O dobrą kondycję włosów należy dbać stosując nie tylko szampony, odżywki czy maski, lecz również pielęgnując skórę głowy. Idealnym produktem, który pozwala wzmocnić cebulki włosowe, pobudzić włosy do wzrostu, a także korzystnie wpłynąć na stan skóry głowy, jest wcierka do włosów. Dlaczego warto po nią sięgnąć i jak ją stosować?

Wcierka do włosów – co to takiego?

Wcierka do włosów to produkt, który aplikuje się na skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż. Posiada ona postać płynną, a występować może pod różnymi nazwami np. wcierka, tonik, emulsja, serum do skóry głowy. W składzie produktu znajdują się zazwyczaj mieszanki ziół oraz naturalnych ekstraktów roślinnych. Płyn aplikuje się za pomocą atomizera, pipety bądź strzykawki.

Wcierka ma wzmocnić cebulki włosów, dostarczyć im cennych składników odżywczych, przyspieszyć porost, zapobiegać wypadaniu włosów. Stosowanie dobrych wcierek do włosów sprawia, że stają się one zdrowsze i gęstsze. Co więcej, wcierka ma za zadanie poprawić kondycję skóry głowy – sprawdzi się w przypadku dolegliwości takich jak łupież, łuszcząca się skóra głowy, przetłuszczanie.

W jaki sposób działa wcierka i dlaczego warto ją stosować?

Regularne stosowanie wcierki odżywia i wzmacnia cebulki włosów, znacząco zmniejsza wypadanie włosów, a także przyspieszony jest ich porost. Włosy zyskują również na gęstości – stosowanie wcierek powoduje wysyp tzw. baby hair. Masaż skóry głowy pozwala z kolei poprawić jej ukrwienie, przez co składniki z wcierki mogą wnikać jeszcze głębiej.

Pielęgnacja skóry głowy jest również ważna za względu na zapobieganie i leczenie problemów za skalpem, takich jak łupież, łuszczenie się skóry głowy, stany zapalne, podrażnienie, swędzenie, a także występowanie bolesnych, podskórnych krostek. Wcierka działa również regulująco na wydzielanie sebum, co zapobiega przetłuszczaniu się włosów i wydłuża ich świeżość. Po zastosowaniu wcierki włosy stają się lekkie, puszyste, uniesione u nasady.

Stosowanie wcierki do włosów – podstawowe zasady

Jeśli chcesz, aby kuracja wcierką przyniosła spektakularne efekty w możliwie najkrótszym czasie, zastosuj kilka zasad:

  1. Regularność – wyłącznie regularne stosowanie wcierek do włosów może zapewnić efekty, takie jak zmniejszone wypadanie czy szybszy porost włosów. Wcierki można stosować nawet każdorazowo po myciu włosów.
  2. Określony czas – kuracji nie powinno się przerywać zbyt szybko – nie powinna ona trwać krócej niż 4 tygodnie. Jest to okres, w którym składniki odżywcze zawarte we wcierkach będą mogły zacząć działać.
  3. Odpowiednie przygotowanie skóry głowy – przed zastosowaniem wcierki należy zadbać o oczyszczenie skóry głowy, co pozwoli wniknąć składnikom odżywczym w głąb skóry i zadziałać jeszcze mocniej.

Stosowanie wcierki – przed czy po myciu włosów?

Wcierki do włosów można stosować w różny sposób: przed myciem lub po myciu włosów, a także na suche lub na mokre włosy. Wybór metody zależny jest od indywidualnych preferencji, a także zaleceń producenta i rodzaju wybranej wcierki.

Wcierkę można zastosować:

  • przed myciem włosów – w ten sposób należy nakładać wcierki, które bazują na roślinnych olejach i mogłyby doprowadzić do przetłuszczenia włosów. Wcierki w formie olejków stosuje się na suche włosy i pozostawia na skórze głowy na około 2 godziny, po czym dokładnie zmywa.
  • po myciu włosów – w tym przypadku wcierkę stosuje się na lekko osuszone włosy – nie należy stosować wcierki bezpośrednio po myciu głowy, na bardzo mokre włosy, ponieważ może ją to rozcieńczyć, zmniejszając intensywność jej działania.
  • na suche włosy – wcierki przeznaczone do stosowania na suche włosy można stosować codziennie. Zapewniają one nie tylko odżywienie cebulek włosów, przyspieszając ich porost, lecz również dodają włosom objętości i odbijają pasma u nasady. Są one również pomocne w stylizacji włosów.

Jak używać wcierki do włosów?

Wcierkę do włosów należy aplikować na skórę głowy. Można to wykonać stosując wcierkę w butelce z atomizerem lub pompką. Niektóre wcierki zawarte są również w butelce z pipetą. Zamiast pipety można także użyć strzykawki bez igły. Metoda ta pozwala aplikować wcierkę bardzo precyzyjnie.

W jaki sposób używać wcierki? Najlepiej zacząć od przedziałka, a następnie robić przedziałki co kilka centymetrów, nakładając kolejne dawki wcierki. Po rozprowadzeniu po całej skórze głowy należy wykonać delikatny masaż opuszkami palców bądź akcesoriami przeznaczonymi do masażu skóry głowy. W ten sposób pobudzone zostaje mikrokrążenie, a składniki aktywne zawarte w produkcie mogą wniknąć w głów mieszków włosowych.

13 lipca 2022